Karboksyterapia a cienie pod oczami

Dlaczego karboksyterapia jest taka skuteczna na cienie pod oczami?

Do najnowocześniejszych zabiegów, świetnie sprawdzających się w okolicy oka, moża zaliczyć karboksyterapię. Liczne badania kliniczne, potwierdzają skuteczność tej metody w redukcji cieni pod oczami nawet w 90%.

Szereg procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie po wprowadzeniu śródskórnie dwutlenku węgla, który jest naturalnie występującym gazem w każdej jednostce żywej.  Podczas iniekcji wzrasta stężenie CO2 , co odbierane jest przez organizm jako „niedotlenienie”, i automatycznie dochodzi do natychmiastowej aktywacji czynników wzrostów.  W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń – VEGF (śródbłonka naczyniowego),  dochodzi do wytworzenia sieci nowych, elastycznych kapilar, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Zostaje zwiększony przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu, co wpływa na odnowę komórkową i redukcję cieni pod oczami. Jest to proces neowaskularyzacji, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz proces rewaskularyzacji czyli rozszerzenia już istniejących. Ponadto podanie dwutlenku węgla wpłynie znacząco również na redukcję „kurzych łapek”.

Kolejnym atutem przemawiającym za skorzystaniem z tej metody rewitalizacji skóry twarzy i okolic oka jest fakt, iż zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest praktycznie bezbolesny. Pierwsze zadowalające efekty widoczne są już po 5 zabiegach, natomiast najlepsze rezultaty (poprawa nawet do 90%) osiągniemy poddając się całej serii (ok. 10 zabiegów). Podczas iniekcji występuje delikatne uczucie rozpierania, związane z penetracją gazu i rozszerzaniem naczyń krwionośnych, dyskomfort ustępuje po 2-3 minutach. Powieka górna i dolna, ulega wypukleniu, efekt ten szybko zanika. W celu profilaktycznym po zabiegu można zastosować żel z arniki, w celu wyeliminowania ewentualnych krwiaków.

Oczy……..

W dzisiejszych czasach szczególną uwagę skupiamy na wygląd zewnętrzny, przede wszystkim na  twarz, z której jesteśmy w stanie wyczytać nastroje, emocje ale także wiek. Okolicą, po której najszybciej zauważamy upływający czas są oczy.

Związane jest to głównie z fizjologiczną budową tkanek wokół oczu. Grubość skóry w tej okolicy wynosi ok. 0,4 – 0,5 mm. Tkanka podskórna jest bardzo cienka, a nawet może nie występować i dlatego jest mniej odporna na bodźce zewnętrzne.  Najgrubszy obszar skóry występuje w zewnętrznym kąciku oka oraz pod łukiem brwiowym. W obrębie powiek praktycznie w ogóle nie występują gruczoły skórne – łojowe i potowe, co powoduje, że skóra pozbawiona jest naturalnego płaszcza hydro-lipidowego, który zabezpieczałby ją przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych i utratą wilgoci.

Warto zaznaczyć, iż okolica oka posiada ok. 22 mięśni mimicznych, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Procesy fizjologiczne znacząco wpływają na utratę jędrności oraz elastyczności skóry wokół oczu.  Do tych procesów fizjologicznych, które zachodzą w tkankach należy: zmniejszenie ilości komórek Langerhansa i melanocytów, fibroblastów, zwyrodnienie włókien sprężystych i  kolagenowych, zmniejszenie ilości endogennego kwasu hialuronowego. Ze względu na występowanie niewielkiej ilość naczyń włosowatych, mikrokrążenie jest mocno utrudnione lub mocno zaburzone, co prowadzi do tworzenia się zastojów limfatycznych i tzw. cieni. Powinniśmy zatem wcześniej zacząć pielęgnować skórę oczu, aby jak najdłużej zachować jej zdrowy  i młody wygląd.

Opracowanie na podstawie www.polskiblogkosmetyczny.pl

<<wróć

Facebook
Facebook
Instagram