Witamina C dla urody

Witamina C dla urody

Witamina C jest bardzo cenna dla urody, ma szerokie zastosowanie, jest doskonale zbadana, a jej skuteczność jest naukowo potwierdzona.

Witamina C spełnia ważną rolę w hamowaniu aktywności enzymów odpowiedzialnych za niszczenie kolagenu-podstawowe Białki budulcowe skóry, elastyny i kwasu hialuronowego. Dzięki temu wpływa na produkcję nowych włókien elastylowych i kolagenowych, przez co utrzymuje młody wygląd skóry.

Witamina C wpływa także na namnażanie się keratynocytów , będących komórkami naskórka oraz fibroblastów-żywe komórki skóry właściwej.

Warto dodać, iż skutecznie redukuje uszkodzenia komórek wywołane przez promieniowanie UV.

Witamina C ma istotny wpływ na niwelowanie różnych, drobnych zaburzeń pigmentacyjnych, ponieważ w niewielkim stopniu hamuje wydzielanie enzymu –tyrozynazy, która odpowiada za powstawanie melaniny-barwnik skóry.

Ponadto witamina C uznawana jest za naturalny filtr przeciw promieniowaniu słonecznemu.

Oprócz tego, witamina C działa uszczelniająco na ściany naczyń krwionośnych oraz przeciwzapalnie –pomocna jest w stanach zapalnych przy trądziku.

Witamina C jest silnym antyoksydantem i badania dowodzą, iż może zapobiegać utlenianiu łoju , który powoduje powstawanie zaskórników.

Witamina C ze względu na swoje wszystkie właściwości doskonale sprawdza się w zabiegach dla skór dojrzałych, wiotkich, ze zmarszczkami, w przypadku drobnych przebarwień, przy cerze naczyniowej, szarej i pozbawionej blasku.

 Zapraszam na zabiegi do Kliniki Urody Madam, np.

  • odżwyczy (bomba witaminowa 8 witamin w tym witamina C i inne)
  • infuzję tlenową – koktajl z witaminą C, E i kwasem ferulowy

<<wróć

Facebook
Facebook
Instagram